Pedijatrijski centar najsavremenije poliklinike i laboratorije u Crnoj Gori
specijalista ORL
psiholog
nefrolog
pedijatar
pedijatar
alergolog i imunolog
neonatolog
pedijatar
pedijatar
pulmolog
pedijatar
U Moj Lab Pedijatriji, preko 20 specijalista i užih specijalista pedijatrijske medicine brinuće o zdravlju djece i njihovom bezbrižnom odrastanju. Obavljaće se se niz konsultativnih pregleda domaćih i inostranih pedijatrijskih subspecijalista iz oblasti pulmologije, neonatologije, gastroenetreologije, alergologije i imunologije , kardiologije, endokrinologije, dječije reumatologije, ORL. Pored toga, u Pedijatriji će se se obavljati pregledi u susret polasku u vrtić i školu.
Vojvode Maše Đurovića
pedijatrija@mojlab.me
19989
Filipa Kovačevića bb
Preko puta Doma Zdravlja
pedijatrija@mojlab.me
19989
Poliklinika „Moj Lab“, u cilju poboljšanja kvaliteta usluga, vrši mjerenje zadovoljstva korisnika. Molimo Vas da ogovorite na naša pitanja kako bi vašim primjedbama i predlozima pomogli da unaprijedimo naše usluge koje bi bilo na obostranu korist i zadovoljstvo. Hvala Vam unaprijed, Vaša Poliklinika „Moj Lab“
Dr Branka Samardžija Jovanović, specijalista pedijatrije, rođena je u Sarajevu, gdje je završila osnovnu i srednju medicinsku školu. Započela je studije Medicinskom fakultetu u Sarajevu, koje sam potom završila na Medicinskom fakultetu u Nišu. Svoj radni angažman je započela kao doktor opšte medicine u DZ Mojkovac a potom nastavila u DZ Kolašin. Usavršavanje i specijalistički staž je obavila u Institutu za bolesti djece KCCG, potom UDK-Tiršova u Beogradu nakon čega je na Medicinskom fakultetu u Beogradu odbranila završni rad specijalističkih studija iz pedijatrije. Nakon završene specijalizacije kao izabrani pedijatar nastavila je radni angažman u DZ Podgorica. Kontinuirano se usavršavala prateći najnovija dostignuća i trendove u pedijatriji kako na domaćim tako i na inostranim kongresima, posjeduje sertifikat završenog Seminara o IMC, škole Urgentne pedijatrije , završila je i Kurs edukacije za primarnu zdravstvenu zaštitu.
Usavršila je, kroz edukaciju u okviru Ministarstava zdravlja CG, oblast UZ kukova kod djece. Bila jeaktivno uključena u realizaciju Projekta podsticanja praćenja rasta i razvoja u svrhu ranog otkrivanja zdravstvenih poremećaja djece mlađe od pet godina. Autor je i koautor brojnih radova koji su objavljeni u stručnim medicinskim časopisima i prezentovani na Kongresima u zemlji i inostranstvu. Član je Ljekarske Komore Crne Gore – sa aktivnom licencom za rad i ljekarsku praksu, Asocijacije za preventivnu pedijatriju CG i dobitnica Prve nagrade Kongresa sa tri objavljena rada. Član je Udruženja Pedijatara CG i donedavno član Upravnog odbora.
Kao jedan od osnivača Škole roditeljstva u okviru Savjetovališta za reproduktivno zdravlje Doma zdravlja Podgorica, okupila je trudnice i mlade majke sa ciljem informisanja o pravilnom rastu i razvoju djeteta, kao i o dojenju, imunizaciji, njezi kože i ostalim pitanjima od važnosti za uspješno roditeljstvo. Nastavila je dalji rad kroz predavanja u organizaciji BioSave-a.
Dr Dragica Bečić, je specijalista pedijatar, stalno zaposlena u Moj Lab Pedijatriji u Budvi.
Dr Bečić je osnovnu i srednju školu završila u Budvi, dok je Medicinski fakultet završila u Beogradu.
Potom je od 2009. do 2022. radila u Domu zdravlja Budva, prvo na opštoj praksi, zatim od 2011. na pedijatriji.
Specijalizaciju iz pedijatrije završila je na Univerzitetskoj dečijoj klinici u Tiršovoj.
Tokom specijalizacije završila je školu ultrazvuka na UDK, a potom, pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja, i edukaciju ultrazvuka kukova u KCCG.
Svoje znanje redovno usavršava na domaćim i inostranim kongresima.
Dr Kadić je diplomirao je na Medicinskom fakultetu univerziteta u Sarajevu. Radio je u zavodu za hitnu medicinsku pomoć i bio specijalizant ORL za IBD KCCG. Radio u DZ Fojnica, na poslovima ljekara porodične medicine i u urgentnom centru. Istovremeno, bio je predavač stručne grupe predmeta u Srednjoj medicinskoj školi. Obavio pripravnicki staž u Opštoj bolnici Abdulah Nakaš u Sarajevu i radio u Agenciji za kvalitet i akreditaciju u zdravstvu u Federaciji Bosne i Hercegovine, kao viši stručni saradnik za razvoj standarda za bolnice, domove zdravlja i timove porodične medicine.
Doktorand je Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, položio ispite iz postdiplomskog programa i započeo izradu doktorske disertacije.
U saradnji sad dr Elvirom Zvrkojm, objavio je naučni rad Valjanost, interna konzistentnost i test-retest pouzdanost Crnogorskog indeksa hendikepa glasa od 10 stavki (Arhiva za industrijsku higijenu i toksikologiju). Aktivni je član Udruženja ORL Crne Gore, član predsjedništva udruženja ORL Crne Gore i sekretarijata Organizacionog odbora II OMI ENT SatelliteSymposium Montenegro i V Simpozijuma otorinolaringologa Crne Gore sa međunarodnim učešćem.
Učestvovao je na brojnim simpozijumima i kongresima: na Simpzijumu povodom obilježavanja Svetskog dana glasa, Strana tijela donjih disajnih puteva, kao i Savremeni pristup dijagnostici i terapiji karcinoma Larinksa, učestvovao je na 20. Kongresu otorinolaringologa Srbije sa međunarodnim učešćem, i 58. ORL nedelji sekcije za ORL Srpskog lekarskog društva. Prezentovao je rad – Rezultati hirurškog liječenja pacijenata sa hroničnim zapaljenjem srednjeg uva – naša iskustva, na simpozijumu ORL sa međunarodnim učešćem, Žabljak. Učestvovao je na simpozijumu Letnja škola ORL – Otologija u Sremskim Karlovcima, Nacionalnom Simpozijumu Aktuelnosti u ORL..
Pohađao je brojne kurseve, kao što su kursevi iz programa Kontinuirane medicinske edukacije u organizaciji Centra za Kontinuiranu medicinsku edukaciju, Zagreb temporal bone dissection course, pohadjao edukaciju i kurs disekcije temporalne kosti u Beču i u Kyetani (Poljska), kao i u organizaciji Weill Cornel University and AAF održanog u Salzburgu i dobitnik je nagrade – Exelent case presentation 2018.
Član je organizacionog odbora EUPSA kongresa u Podgorici i aktivno je učestvovao na kongresu u organizaciji Pediatric Association of the Balkan u Ljubljani sa radom- Strana tijela traheje i ezofagusa kod pedijatrijske populacije u CG u periodu 2010-2015. Pohadjao je ljetnju školu rinologije u Sremskim Karlovcima i položio Pre hospital trauma life support – trening akreditovan od American Colege of Surgeons.
Objavio je rad Procjena vrijednosti rane habilitacije po vojta metodi i bobath konceptu kod djece sa down, knjigu sa AKAZ-om i akreditacijske Standarde za bolnice. Završio je edukaciju iz konzervativne i endoskopske terapije u gastroenterologiji i hepatologiji, Škola Gastroenterohepatologije Sigurna hirurgija za sigurnost pacijenta i druge brojne edukacije
Dr Ivančević je diplomirala na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Specijalizirala je 2013. godine, na Instututu za majku i dete, Univerzitetska dječija klinika u Beogradu. Po zavrsetku obaveznog ljekarskog staža u trajanju od godinu dana u OB Bežanijska kosa, Beograd i položenog državnog ispita, radila je u bolnici Maria Stopes International u Londonu, na poziciji asistenta u medicini.
U Domu zdravlja Budva je ordinirala na odjeljenju opšte medicine i hitne medicinske pomoći. Na odjeljenju pedijatrije Doma zdravlja Budva, bila je načelnik pedijatrijske službe od 2013. do 2018. godine.
Opštinski je koordinator za imunizaciju u opštini Budva i zahvaljujući njoj realizovano je niz aktivnosti za dobrobit društva: preventivni pregledi od neonatnog do srednjoškolskog uzrasta djece, kurativni pregledi, imunizacija, praćenje rasta i razvoja, senzorna pedagogogija, savjetodavi posao u osnovnoj i srednjoj školi, savjetodavni rad u kancelariji za mlade, promocija zdravih stilova života i imunizacije, imunizacija protiv COVID infekcije, rad sa djecom i odraslima koji su COVID pozitivni…
U poliklinici Primus Medicus Budva, ordinirala je od 2008. godine, na odjeljenjima pedijatrije i opšte medicine.
Doktorka Ivančević je svoje znanje usavršavala na brojnim edukacijama, kao što su: edukacija Senzorna integracija (Senzorna pedagogija, Senzorijum Beograd), edukacija škola Eho kukova (Odjeljenje radilogije KCCG), Razvojna pedijatrija (Udruženje pedijatara Srbije i Unicef), međunarodni pedijatrijski kongresi,
Pedijatrijski dani Tiršove klinike, edukacije od strane Unicefa Crna Gora i pedijatrijske sekcije Crne Gore.
U njenim daljim planovima usavršavanja je edukacija terapijskog hranjenje djece, senzorna integracija i rad u odojačkom uzrastu SI- Baby.
Doktorka Ivančević slovi za omiljenog porodičnog doktora u Budvi i okolini, brinula je o generacijama mališana, s punom pažnjom i visokom profesionalnom odgovornošću.
Primarijus dr Milica Šofranac je rođena u Podgorici, gdje je završila osnovnu i srednju školu. U toku studija na Medicinskom fakultetu, obavila je specijalnu praksu na IV Internoj Klinici Karlovog Univerziteta u Pragu. Po završetku obaveznog ljekarskog staža, položenog državnog ispita, radila je u Domu zdravlja Podgorica, a potom kao klinički ljekar u Dječijoj bolnici. Specijalizaciju iz pedijatrije i prvu godinu magistarskih studija iz pedijatrijske pulmologije završila je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Primarijus je i mentor iz dijela specijalističkog staža iz oblasti pedijatrije.
Nakon završene specijalizacije radi u svojstvu Načelnika predškolskog dispanzera, koordinatora Savjetovališta za mlade, konsultanta Savjetovališta za trudnice i izabranog doktora za djecu u Domu zdravlja Danilovgrad. Radila je dopunski na dva punkta Doma zdravlja Podgorica i u privatnoj zdravstvenoj ustanovi „Sumedica“ .
Član je Ljekarske Komore Crne Gore sa aktivnom licencom za rad i ljekarsku praksu. Član je Udruženja, a donedavno je bila i član Upravnog odbora Udruženja pedijatara CG/UPCG/. Od 2012. godine član je EAPS i UNEPSA. Sada je i član Komisije za provjeru stručne ososobljenosti u Ministarstvu javne uprave Crne Gore i EiP.
Bila je predsjednik u jednom i član Prvostepene Ljekarske komisije republičkog Fonda za zdravstvo u dva mandata i član Komisije za etička pitanja Ljekarske komore CG.
Prvi je koautor 4 knjige iz oblasti unapređenja zdravstvenih usluga. Stručni i stalni saradnik stranog i domaćeg medicinskog časopisa. Recenzent je za primarijat i mentor iz oblasti pedijatrije.
Završila „Jugoslovensku školu ultrazvuka -dječiji kukovi, pedijatrija-ortopedija“, 1997. godine u Kragujevcu i po drugi put 2019. godine IV edukaciju iz ultrazvuka dječijih kukova u KCCG pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja CG. Posjeduje licence iz obije.
Prim. dr Milica Šofranac Posjeduje radove i sertifikate kao aktivni učesnik na domaćim i stranim kongresima, konferencijama, simpozijumima i stručno naučnim skupovima. Dobitnica je prve nagrade sa četiri objavljena rada. Posjeduje sertifikate za objavljene autorske i koautorske radove, od kojih su neki citirani i prezentovani u našim i stranim stručnim publikacijama, kao i iz raznih oblasti pedijatrije u sklopu kontinuirane medicinske edukacije.
Prvi čovjek fleksibilne bronhoskopijena kod male djece na našim prostorima, koji je uveo spiroergometriju, kao i medicinu spavanja, tj ispitivanja poremećaja u spavanju, napravio jedinicu za mehaničku ventilaciju u kućnim uslovima, a od posebnog značaja je njegov doprinos u borbi protiv cistične fibroze kod djece. Sa svojim timom, na Institutu za majku i dete, osnovao je Nacionalni centar za liječenje ove bolesti.
Profesor doktor Predrag Minić , specijalista pedijatrije, supspecijalista pulmologije i dugogodišnji načelnik odjeljenja za ispitivanje i liječenje bolesti pluća u Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije Dr Vukan Čupić, u Beogradu i redovni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Osnovne i magistarske studije je završio na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, kao i specijalizaciju iz pulmologije. Stručno se usavršavao u Kabinetu za bronhologiju Instituta za plućne bolesti i tuberkulozu Univerzitetskog kliničkog centra u Beogradu, gdje je stekao naziv bronhologa, na odeljenju za pulmologiju The Children’s Hospital, Harvard Medical School, Boston, USA i odeljenju za pedijatrijsku pulmologiju North Carolina Memorial Hospital, Chapel Hill, USA u cilju edukacije iz pedijatrijske pulmologije, fleksibilne bronhoskopije u djece i respiratorne intenzivne njege.
Prof dr Minić je u dva navrata bio asistent, docent i vanredni profesor, a od juna 2017.je redovni profesor Medcinskog fakulteta. Predsjednik je komisije za polaganje specijalističkog ispita iz pedijatrije i član komisija za polaganje ispita iz uže specijalizacije iz pulmologije i specijalističke ispite iz opšte medicine. Slovi za jednog od najboljih predavača na užoj specijalizaciji i magisterijumu iz pulmologije.
Na katedri pedijatrije, bio je šef, zamjenik šefa, kao i vršilac dužnosti šefa katedre pedijatrije. Član je organizacionog odbora »Stremljenja i novina u medicini« na Medicinskom fakultetu u Beogradu.
Prof. dr Minić je predavač pedijatrije na Medicinskom faklultetu Univerziteta Istočno Sarajevo u Foči i Medicinskom fakultetu Vojnomedicinske akademije Univerziteta odbrane u Beogradu.
Nosilac je saradnje sa Univerzitetskom dečijom klinikom u Hajdelbergu i organizator međunarodnih sastanaka o cističnoj fibrozi ( The Second Regional Meeting on Cystic Fibrosis, i South Eastern CF Conference). Predsedavao je Evropskom konferencijom o cističnoj fibrozi održanom u Beogradu 2018.god. Konferencija je prvi put održana izvan zemalja Evropske unije, učestvovalo je više od 2000 eksperata iz oblasti cistične fibroze.
Prof. dr Minić je dugogodišnji rukovodilac Službe za ispitivanje i liječenje bolesti pluća u IMD, koja je trenutno centar nacionalne, regionalne, a u nekim oblastima i evropske referentnosti u svim oblastima dječje pulmologije (astma, respiratorne infekcije, bronhopulmonalna displazija, cistična fibroza, sindrom primarne cilijarne diskinezije, non-CF bronhiektazije, intersticijumske bolesti pluća, urođeni poremećaji disajnih puteva i pluća, bronhoskpija, ekstrakcije stranih tijela, spiroergometrija, mehanička ventilacija u kućnim uslovima).
Član je velikog broja stručnih udruženja i dobitnik brojnih priznanja, kao što je Priznanje Evropskog udruženja za cističnu fibrozu (ECFS) za unapređenje standarda zbrinjavanja bolesnika, u Briselu, 2015.godine